HYDROSPEED

Forma sportu extremalnego nierozłącznie związana z górską rzeką. Obok kajakarstwa górskiego, canyoingu czy raftingu to nowa forma wspaniałego i aktywnego spędzania wolnego czasu w WIETRZNICACH.

Dyscyplina ta polega na spływaniu górską rzeką przy pomocy deski specjalnie dostosowanej do tego celu. Uczestnik utrzymuje się na powierzchni wody leżąc na desce hydrospeed trzymając się specjalnych uchwytów. Kolejnym zadaniem deski jest ochrona ciała przed przeszkodami znajdującymi się w wodzie jak kamienie i skały.

Na desce znajduje się tylko górna część ciała, biodra i nogi zanurzone są w wodzie, na nogach znajduję się płetwy służące do sterowania deską. Osoba pływająca ubrana jest w kompletny strój piankowy, służący jako zabezpieczenie przed wychłodzeniem, otarciami czy innymi kontuzjami spowodowanymi przeszkodami w wodzie. Dodatkowo pozostające w wodzie części ciała, jak kolana, golenie, boki uda dodatkowo zabezpieczane są ochraniaczami. Oczywistym i obowiązkowym wyposażeniem jest również kask i kapok.

Hydrospeed jest super zabawą, potrzebna jest tylko w miare ciekawa woda. 26.lipca 2010 po ulewach, bawiliśmy się na dużej wodzie na torze. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

 

 

Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska